Już w październiku kolejna edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle

Już w październiku kolejna edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle

W tym roku odbędzie się już siódma edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle. W dniach 3–4 października 2019 r. do Krakowa zjadą się polscy i zagraniczni eksperci, którzy podczas dwudniowego cyklu prelekcji będą omawiać nie tylko kwestie prawne, ale w dużym stopniu skoncentrują się na przekazaniu informacji praktycznych, uzasadnionych prezentowanymi studiami przypadków.

Dzielimy się wiedzą na temat bezpieczeństwa w przemyśle

Na terenie większości zakładów produkcyjnych, które przetwarzają lub magazynują materiały sypkie, występuje ryzyko powstania atmosfery wybuchowej. Dotyczy to w szczególności takich branż jak drzewna, spożywcza, energetyczna, jak również chemiczna czy farmaceutyczna. Zaniedbywanie lub wprost ignorowanie kwestii związanych z zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa – zarówno personelu, towaru, jak i urządzeń produkcyjnych – może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. To dlatego niezwykle ważne staje się dzielenie wiedzą, wymiana doświadczeń i dyskusje, które bez wątpienia przyczyniają się do poprawy świadomości nt. bezpieczeństwa wybuchowego użytkowników, którzy na co dzień planują i wykonują prace na instalacjach przemysłowych.

Kilka lat temu w GRUPIE WOLFF zrodził się pomysł, by stworzyć konferencję, która skupiałaby ekspertów mogących wymienić się informacjami technicznymi i swoimi doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa w przemyśle, bazując na obowiązujących normach i rozporządzeniach. Tak powstała konferencja HAZEX, która mimo niszowej tematyki była i jest do dziś precyzyjną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku przemysłowego. Okazało się, że osoby, które na co dzień realizują działania związane z bezpieczeństwem wybuchowym i procesowym, są bardzo chętne do poszerzania swojej wiedzy i czerpania z doświadczeń innych, a tym samym dążenia do poprawy stanu bezpieczeństwa w swoich zakładach.

Weź udział w konferencji HAZEX 2019 i buduj bezpieczny przemysł razem z nami

W tym roku odbędzie się już siódma edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle. W dniach 3–4 października do Krakowa (Hotel Best Western Premier) zjadą się polscy i zagraniczni eksperci, którzy podczas dwudniowego cyklu prelekcji będą omawiać nie tylko kwestie prawne, ale w dużym stopniu skoncentrują się na przekazaniu informacji praktycznych, uzasadnionych prezentowanymi studiami przypadków. Co ważne, w odróżnieniu od większości konferencji czas przeznaczony dla prelegentów wynosi od 35 do 45 minut, co daje uczestnikom gwarancję prelekcji, które dostarczą im konkretnej wiedzy. Po każdej z nich przewidujemy możliwość zadawania pytań, dzięki czemu uczestnicy będą mogli liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi borykają się na co dzień w zakładach, w których pracują.

Co zyskasz, biorąc udział w konferencji HAZEX

Konferencja HAZEX jest doskonałym miejscem spotkania z osobami związanymi z branżą przemysłową. Zarówno podczas dyskusji po każdym wykładzie, jak i w kuluarach uczestnicy mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi i nawiązywać interesujące kontakty.

W konferencjach HAZEX uczestniczy od 150 do 200 osób. Wśród uczestników dotychczasowych edycji znaleźli się przedstawiciele takich firm, jak: ABB, 3M, Adamed Pharma, Bałtycka Baza Masowa, CAN PACK, NOVOL, ANWIL, Cemex Polska, SWISS KRONO, AGRI PLUS, Benda-Lutz, Bioagra, ROCKWOOL Polska, PGE, Lafarge, Sun Chemical, Amec Foster Wheeler Energia, Carlsberg, CIECH, EDF, FLUOR, Grupa Azoty, HASCO-LEK, Hempel, Hestia Loss Control, LOTOS, Mondi, NITROERG, OLPP, PCC Rokita, Pfeifer & Langen, PGE, PKN Orlen, PZU, Synthos, Texas A&M University w Katarze, UDT, Whirlpool oraz wielu innych.

Jak ograniczać ryzyko wybuchu i jego ewentualne skutki w praktyce

Ryzyko wybuchu w zakładach przemysłowych wynika z faktu, że w instalacjach, filtrach, silosach oraz innych urządzeniach i aparatach generowane są obłoki pyłu, które wraz z powietrzem stanowią mieszaninę wybuchową. W momencie wystąpienia źródła zapłonu (mogą to być m.in. gorące powierzchnie, otwarty ogień, wyładowanie elektrostatyczne, iskra mechaniczna itp.) istnieje ryzyko wybuchu, który może nie tylko spustoszyć zakłady produkcyjne, ale również zagrozić ludzkiemu życiu.

Podczas tegorocznej konferencji HAZEX uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do udziału w pokazie wybuchów pyłów stosowanych w przemyśle wraz z prezentacją różnych typów zabezpieczeń przeciwwybuchowych (tłumienie wybuchu, odciążanie wybuchu, odsprzęganie wybuchu). Celem pokazów jest uświadamianie, jak poważne ryzyko wiąże się z obróbką i magazynowaniem palnych, a tym samym wybuchowych pyłów. Nic tak dobitnie nie wpływa na świadomość skali ryzyka, jak bliskie doświadczenie kontrolowanego wybuchu.

Więcej: https://www.hazex.eu/konferencja-atex/

Potrzebujesz więcej informacji?

Mariusz Balicki

Skontaktuj się z naszym ekspertem


MARIUSZ BALICKI

lub wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy(wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Załącz plik

DARMOWE WARSZTATY ONLINE
Zapisz się zanim braknie miejsc
W czasie warsztatu Zbigniew Wolff przedstawi:
 • wymogi prawne i normatywne
 • najczęstsze błędy i ich konsekwencje
 • unikalne filmy pokazujące wybuchy w urządzeniach
W czasie warsztatu Mariusz Blicki przedstawi:
 • 28 unikalnych filmów pokazujących błędy
 • ograniczenia zabezpieczeń przeciwwybuchowych
 • najważniejsze aspekty teoretyczne i prawne
W czasie warsztatu Maciej Freza przedstawi:
 • sposoby zasilania i sterowania oświetleniem
 • sposoby testowania opraw i zasilania
 • rodzaje zasilania w oparciu o normę PN-EN 50172
NOWE
DARMOWE MATERIAŁY
Tylko praktyczne spojrzenie; zero "suchej" teorii:
 • przypominamy o tym, o czym wielu zapomina
 • na rzeczywistych przykładach omawiamy błędy, ale i to, jak na co dzień postępować prawidłowo zgodnie z Dyrektywą ATEX
 • dokument współtworzony z czytelnikami
Wykorzystaj dane i argumenty do swojej prezentacji:
 • poznaj przyczyny i skutki wybuchów w różnych branżach
 • jak do bezpieczeństwa wybuchowego podchodzą inne firmy?
 • jak analizować koszty i korzyści projektu zapewnienia bezpieczeństwa wybuchowego?