Zaprojektowanie i wykonanie instalacji wentylacyjnych dla zakładu produkującego armaturę i galanterię sanitarną

GRUPA WOLFF zakończyła pierwszy etap projektu, którego celem było dostosowanie zakładu produkującego armaturę i galanterię sanitarną do wymogów w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego.

Na jednej z czterech hal została wykonana instalacja wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła o wydajności 36 tys. m3/h. Zadanie zostało wykonane na bazie centrali wentylacyjnej z wymiennikiem krzyżowym, sekcją nagrzewnicy elektrycznej, sekcjami filtracji zgrubnej i dokładnej.

Instalacja obejmowała kompletny zestaw rurociągów i kanałów wentylacyjnych, łącznie z armaturą do ujęcia oraz rozprowadzania powietrza – kratki wentylacyjne, anemostaty, nawiewniki laminarne.

Równocześnie na hali produkcyjnej została zainstalowana instalacja centralnego odkurzania wyposażona w samozamykające się zawory klapowe, do których można podłączyć zestawy do sprzątania. Instalacja odkurzania wykorzystywana jest również do odciągów dla ręcznych narzędzi do szlifowania, wiercenia i obrabiania produkowanych elementów.

W ramach projektu istniejące urządzenia wentylacyjne i odpylające zostały dostosowane do wymogów ATEX.

ZAKRES PRAC: projekt i wykonie instalacji wentylacyjnych dla zakładu produkującego armaturę i galanterię sanitarną

LOKALIZACJA: Polska, woj. wielkopolskie

Zainteresowała Cię powyższa tematyka?

Mariusz Balicki
Mariusz Balicki – jestem do Twojej dyspozycji

Odpowiadam za dział analiz i szkoleń ATEX. Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania związane z bezpieczeństwem wybuchowym lub skieruję Cię do właściwej osoby w naszej firmie.

lub wyślij do nas zapytanie